Festiwal Siły Marzeń | Dookoła świata

sob.
28.09 | 12:00-17:30
bilety: 79 zł (dzieci do lat 9 – wstęp wolny)

Dookoła świata

12:00-13:00
sala: Szekspir

Odmienne stany świadomości
prelekcja Przemka Kossakowskiego
O odmiennych stanach świadomości opowie nam dziennikarz, dokumentalista, podróżnik oraz autor książek Na granicy zmysłów oraz Drobna nieuważność i inne historie. Przemek Kossakowski jest także twórcą cyklu programów Kossakowski. Szósty zmysł, Inicjacja, Wtajemniczenie, Down the Road oraz współorganizatorem festiwalu Pojezierze Wolnych Myśli.

13:30-14:30
sala: Szekspir

W izolacji i mrozie. Opowieści z Antarktydy
prelekcja Tomasza Kurczaby
Przez dwa i pół roku żył na krańcu świata - w krainie lodu oddalonej o 14000 km od domu. To właśnie tu, na niewielkiej wyspie King George, położonej u podnóża wielkiej Antarktydy, gdzie mróz i wiatr sieją spustoszenie, przyszło żyć Tomkowi Kurczabie. W sąsiedztwie pingwinów, wielorybów, lodowców i zaledwie… kilku osób. Tomasz Kurczaba opowie o życiu w absolutnej izolacji, śniegu i wietrze.

15:00-16:00
sala: Szekspir

Motocyklem przez najwyższe przełęcze świata
prelekcja Oli Trzaskowskiej
Ola Trzaskowska zabierze nas w największe góry świata – Himalaje, które na motocyklu przemierza od 2009 roku. Najwyższe przełęcze, niekończące się serpentyny i... banda dziewczyn. Bo Tylko dla Orlic to projekt babskich wypraw motocyklowych, w trakcie których dziewczyny niejednokrotnie muszą sprawdzać granice własnej wytrzymałości. Będzie wesoło!

16:30-17:30
sala: Szekspir
Życie na szóstym biegu
prelekcja Macieja Wisławskiego

Poznamy niezwykłą historię ogrodnika ze Skierniewic, który – dzięki różnym splotom wydarzeń – stał się najsławniejszym polskim pilotem rajdowym, wielokrotnym mistrzem Polski oraz mistrzem i wicemistrzem Europy. Maciej Wisławski opowie o sukcesach w trakcie swojej 50-letniej kariery w sporcie samochodowym, ale nie zabraknie też anegdot i mądrości, którymi nasz bohater kieruje się w życiu.

12:00-13:00
sala: Darwin
Papua. Jak nielegalnie przeszłam przez największą kopalnię złota?
prelekcja Miłki Raulin

By zdobyć piramidę Carstensza można dolecieć do bazy helikopterem albo... przez siedem dni iść przez dżunglę napotykając po drodze Papuasów, którzy jeszcze przed chwilą praktykowali kanibalizm i niezrozumiałe obrzędy odcinania palców. Niebezpieczne roadblocki, równikowy deszcz i… wszechobecne złoto. A gdyby okazało się, że nielegalny powrót przez największą kopalnię złota to jedyne wyjście, by nie rozwścieczyć tubylców? Jak skończyła się ta przygoda i dlaczego z wioski Tambagapura Miłka Raulin wracała opancerzonym samochodem? O tym dowiecie się na spotkaniu.

13:30-14:30
sala: Darwin
Hulajnogą przez Afrykę̨ Wschodnią
prelekcja Dominika Wieczorkiewicza

Hulajnogą wokół jeziora Niasa to przyjemna, owiana humorem opowieść o podróży przez egzotyczne afrykańskie kraje Malawi, Mozambik oraz Tanzanię. To próba okrążenia trzeciego największego w Afryce jeziora Niasa (Malawi), czego do tej pory nikomu się nie udało. Kłopoty zaczęły się w Tanzanii – pora deszczowa i ogromne przewyższenia spowolniły podróżnika, a końcowy odcinek był po prostu nieprzejezdny. Potem tajemniczy Mozambik i radośni mieszkańcy wiosek, ale i czekający na łapówki policjanci, utrata karty kredytowej i... no właśnie. Co jeszcze?

15:00-16:00
sala: Darwin
Pandemia – czas podróży. 58 krajów w 832 dni
prelekcja Michała Kiełbasy

Jak wyglądało zwiedzanie świata w obliczu ogólnoświatowej pandemii? Z czym trzeba było się zmierzyć, jakie kraje można było odwiedzić, a jakie omijać szerokim łukiem? Michał Kiełbasa opowie o tym, jak odwiedził 58 krajów oraz która z jego podróży była najbardziej inspirująca?

16:30-17:30
sala: Darwin
Kuba – egzotyczna wyspa absurdów
prelekcja Doroty Kłąb (Dora Exploradora)

Kuba to intrygująca wyspa pełna kontrastów, absurdów, zaskakujących ludzkich, historii i muzyki. Tu życie płynie w rytmie przemian społecznych i politycznej stagnacji, gdzie socjalizm i chęć poznania rzeczywistości kapitalistycznej splata się w jedno. To barwna kraina o bogatej historii, synkretycznej kulturze i wierzeniach, które są efektem różnych wpływów etnicznych i religijnych. Podróż na wsypie to swoisty wehikuł czasu, który przenosi nas do epoki częściowo znanej, a jednocześnie egzotycznej. Przygotujcie się na opowieść pełną niezapomnianych ciekawostek.

Bilet uprawnia do bezpłatnego wejścia także na prelekcje w sali Darwin (sobota) - liczba miejsc ograniczona

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Wrzesień 2024

28 .09

 sobota

 12:00

Warszawa

Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy" sala teatralno-koncertowa "Szekspir"

dostępne bilety: 81

kup bilet