The Best of Millennium Docs Against Gravity | Kraina miodu reż. Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska | Mecedonia 2018 - Warszawa

50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w opustoszałej macedońskiej wiosce. Nie mają dostępu do prądu ani bieżącej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również zaczynają hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejście?
„Kraina miodu” zdobyła liczne nagrody na całym świecie, w tym aż trzy na festiwalu w Sundance (m.in. główną Nagrodę Jury) oraz cztery na 16. Millennium Docs Against Gravity. W 2019 roku film otrzymał dwie nominacje do Oscara w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Film Międzynarodowy.
To kolejny obraz w ramach cyklu prezentującego filmy dokumentalne, które poruszyły serca widzów największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce – Millennium Docs Against Gravity. Razem tworzą one wyjątkową opowieść o człowieku i otaczającym go świecie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń